MEBLOMARK
Daszczyk Marek

Historia firmy

Firma P.P.H.U. MEBLOMARK w Ostrzeszowie została założona w 1965 roku przez Pana Zygmunta Daszczyka.


 

W pierwszych latach działalności był zakład rzemieślniczy który zajmował się produkcją mebli tapicerowanych oraz świadczeniem usług tej branży. W miarę upływu lat firma rozrastała się, powstawały nowe hale produkcyjne, zwiększała się ilość pracowników oraz zmieniały się produkowane wzory oraz wzrastał asortyment działalności.

Firmą od samego początku zarządza jej założyciel Pan Zygmunt Daszczyk. W miarę upływu czasu i rozrastania się firmy stała się ona rodzinnym biznesem, włączając do zarządzania córkę oraz dwóch synów. W obecnej chwili P.P.H.U. MEBLOMARK zatrudnia ok. 240 pracowników, a powierzchnia produkcyjno - magazynowa wynosi ok. 14 000 m2.

 

Ważniejsze daty z historii firmy:

1965 - Zarejestrowanie firmy i rozpoczęcie działalności gospodarczej
1994 - Decyzja o utworzeniu zakładu transportu międzynarodowego i spedycji w Tychach
1999 - Utworzenie Oddziału w Niemczech
2000 - Decyzja o utworzeniu oddziału produkcji silników elektrycznych
2004 - Utworzenie Oddziału we Francji.

W chwili obecnej firma posiada trzy zakłady produkcyjne i należy do jednego z największych przedsiębiorstw w Ostrzeszowie.

 

Zakład Produkcji Mebli i Materacy

Asortyment produkcji jest zróżnicowany od popularnych zestawów i pojedyńczych mebli po meble wysokiej jakości (skóra, alcantara). Asortyment ten wynika głównie z zainteresowania klientów krajowych i zagranicznych. Firma oprócz produkcji na rynek krajowy eksportuje swoje wyroby na rynek prawie wszystkich krajów Unii Europejskiej oraz do krajów bałkańskich, Izraela, Ukrainy i innych. MEBLOMARK realizuje indywidualne zamówienia klientów szczególnie zagranicznych wykonując meble wg ich wzorów. W zakresie tym jest otwarta na szeroko rozumianą współpracę. Produkowane przez Meblomark materace cechują się doskonałymi parametrami zarówno technicznymi jak i zdrowotnymi. Wszystkie produkowane. materace są z grupy wyrobów medycznych i posiadają odpowiednie atesty higieniczne.

 

Zakład Produkcji Silników Elektrycznych

Wielkopolska Fabryka Silników Elektrycznych oferuje silniki indukcyjne jedno i trójfazowe wielkości mechanicznych 63, 71, 80 i 90 budowy otwartej i zamkniętej o mocach od 0,03 do 2,2 kW. Produkowane silniki mają zastosowanie między innymi w napędach kosiarek elektrycznych, sprężarek powietrza, pompach wodny, betoniarkach, pralkach i w innych urządzeniach. Posiadane urządzenia i wyposażenia pozwalają sprostać wszystkim wymaganiom rynku w tym zakresie.

 

Zakład Transportu Międzynarodowego i Spedycji

Firma dysponuje swą bazę transportowa i logistyczną w Tychach. Zajmuje się przewozem zarówno produkcji własnej jak i też świadczy usługi transportowe w ruchu krajowym jak i zagranicznym. Podstawową gałęzią przemysłu obsługiwaną przez ten zakład jest przemysł samochodowy i motoryzacyjny zlokalizowany na na Śląsku (Tychy, Gliwice, Bielsko Biała) PPHU MEBLOMARK posiada ok. 80 szt. (duże i małe) nowoczesnych jednostek transportowych od ładowności 1,5t do 25t dzięki temu jest w stanie sprostać każdemu zadaniu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą...

 

Siedziba
głównaMEBLOMARK
Daszczyk Marek
ul. Kąpielowa 4
63-500 Ostrzeszów
NIP:622-152-75-65
Telefon:+48 62 587 05 00
E-mail:

sekretariat
@meblomark.eu